přeskočit na menu

Angličtina na internetu zdarma

Na stránce vám přinášíme přehled možností, kde na internetu najít materiály k doplnění výuky (nebo pro samouky) angličtiny ke stažení na internetu zdarma.

Ostatním doporučujeme náš kurz angličtiny.

Angličtina – kurzy na internetu zdarma

Kurz angličtiny na BBC
Kurzy angličtiny zdarma od BBC, najdete zde asi 15 různě zaměřených kurzů, každý o několika desítkách lekcí. Lekce jsou dostupné ke stažení v zip formátu. Web má navíc i českou lokalizaci, asi není nutné co dodávat, prostě se tam podívejte. Myslím, že lepší kurzy zdarma na internetu nenajdete.

www.englishpod.com
Výborné kurzy angličtiny! Velké množství kurzů, všechny zdarma. Forma je podcast (mp3) a je zde i link ke stažení pro jednoduchost. Lekce jsou celkem dlouhé (ale opravdu pěkně udělané), po registraci máte k dispozici ke každé lekci ke stažení přepis ve formátu PDF. Za pochvalu stojí i archiv starších lekcí rozdělený podle témat, kterým se lekce věnují, opět zdarma.

www.jazykolog.cz
Velké množství materiálů pro domácí výuku angličtiny. Všechno i pro začátečníky a v češtině.

Anglické testy zdarma
Stránka s cvičnými anglickými testy zdarma a online

www.englishcaster.com
Další kurz angličtiny zdarma ve formě podcastů (mp3), vychází každý týden jedna lekce. Kurz si můžete poslechnout přímo na webu z vašeho prohlížeče, nebo jej stáhnout. Ke stažení je navíc i příručka ke každé lekci, bohužel už ne zdarma – vyžaduje registraci.

HelpForEnglish
Je česká stránka věnovaná angličtině. Nejdete zde spousty článků věnovaných různým tématům jako je slovní zásoba, maturita, certifikáty z angličtiny, gramatika, různé tipy jak se učit, testy a jiné věci. Vzhledem k českému prostředí je mnohem vstřícnější.

Angličtina – on-line testy

www.learnenglishfeelgood.com
Opravdu skvělá stránka s on-line testy angličtiny v několika formátech. Jsou zde dostupné on-line testy, které můžete vyplňovat přímo na stránce. Jedná se o různá gramatická a textová cvičení. Dále jsou zde dostupná cvičení a testy ke stažení v PDF. Vrcholem pak je zdarma dostupné video s ukázkami rozhovorů z různých filmů.

www.better-english.com
Zajímavá stránka s kurzy angličtiny, rozdělenými na kategorie. Ke každé lekci je pak několik interaktivních on-line cvičení.

www.jazykolog.cz
Online testy z angličtiny pro všechny úrovně

Počítačové hry zdarma

Ten Little Indians je počítačová hra od firmy Vitware. Jde o textovou interaktivní hru s jejíž pomocí si procvičujete angličtinu. Ve hře procházíte místnosti a všechny příkazy musíte psát anglicky. Hra je zdarma, můžete si k ní ale dokoupit slovník, který lze používat přímo ve hře. Pro první krok, zkuste nejdřív odemknout dveře, otevřít je a teprve pak vejít.
Odkaz ke stažení na internetu zdarma

Anglické on-line slovníky

Angličtina ke stažení

  • Lištička do prohlížeče od Seznamu – je zdarma a obsahuje anglický on-line slovník. Pokud si ho zapnete, stačí myší zůstat vteřinku nad slovem a hned se vám objeví jeho český význam. Ke stažení je jak verze pro Internet Explorer, tak pro FireFox. Pokud na internetu čtete často anglické texty, je to neocenitelný pomocník.
  • Anglicko-český slovník pro Linux – podle slov autorů na stránce je naprosto zdarma!

Další materiály angličtiny na internetu zdarma

A víte jaké je nejdelší anglické slovo?

Máte nějaký další tip?

Pošlete nám ho (hlavac@zkousky-nanecisto.cz), rádi ho na naše stránky přidáme!


Zkoušky nanečisto

© Petr Husar – Zkoušky nanečisto | www.zkousky-nanecisto.cz | www.e-matematika.cz

Webdesign www.osklivy-sup.cz, kresby Josef Quis

TOPlist